
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 20 mT Trip, 2 mT Release |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40704
Ext.Price$0.40704
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40704 | $0.40704 |
| 10 | $0.32016 | $3.20160 |
| 25 | $0.29028 | $7.25700 |
| 50 | $0.26319 | $13.15950 |
| 100 | $0.23862 | $23.86200 |
| 300 | $0.22734 | $68.20200 |
| 500 | $0.21660 | $108.30000 |
| 1000 | $0.20496 | $204.96000 |
